ПрАТ «ТЕРА» займається розробкою, виробництвом та встановленням дротових та бездротових автоматизованих систем контролю вологості та температури на підприємствах фармацевтичної та харчової галузі з 2009 року. Усі встановлені системи моніторингу успішно пройшли валідаційні процедури у замовників ПрАТ “ТЕРА” відповідно до вимог GMP, GDP, GCP, GPP, FDA 21 CFR (Part11), GAMP та HACCP.
СКЛАД БЕЗДРОТОВОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ПРИМІЩЕНЬ
Бездротова система моніторингу на базі GSM та WIFI логерів складається з наступних компонентів:
- Бездротові GSM та WIFI логери вологості та температури використовують вбудований GSM або Wi-Fi модем для передачі даних на хмарний сервер. Пристрій працює за принципом: прокинувся, виміряв, передав, заснув. У разі відсутності зв’язку з вишкою оператора або Wi-Fi роутером, логер зберігає отримані дані щодо вологості та температури у власну енергонезалежну флеш-пам’ять.
Для індикації використовується висококонтрасний OLED екран, на якому відображаються значення вологості та температур по всіх каналах вимірювання. Крім того, на дисплей виводиться рівень сигналу, заряд акумулятора та серійний номер. Логер поставляється з гумовою бутсою для захисту від ударів та падінь і має вбудоване магнітне кріплення. Логер має два IP67 роз’єми М8, на які підключаються один або два зовнішніх термоперетворювачів Pt1000 або перетворювач вологості та температури повітря SHT. Також пристрій має USB-C роз’єм для підключення зарядного пристрою акумулятора. Змінний літієвий акумулятор логера даних типу 18650 може бути швидко замінений за потребою самим користувачем. - Програмного забезпечення ColdChainCloud, що розміщується у хмарі, яке забезпечує користувальницький WEB HMI інтерфейс, що побудований на веб-технологіях. Додаток призначений для виконання всіх необхідних функцій системи моніторингу у реальному часі, а саме збору, обробки, відображення і архівування даних, отриманих від перетворювачів, аварійної сигналізації, зберігання бази даних, ведення журналів дій користувачів та подій, адміністрування доступу, ролів та прав користувачів, експорт даних, створення звітів і графіків, тощо. Для доступу користувачів до додатку ColdChainCloud необхідно мати Інтернет та браузер Google Chrome.
СТРУКТУРНА СХЕМА БЕЗДРОТОВОЇ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ТЕМПЕРАТУРИ І ВОЛОГОСТІ
ОСОБЛИВОСТІ БЕЗДРОТОВОЇ СИСТЕМИ
Переваги бездротової системи моніторингу:
- Найбільш бюджетний варіант для аптек, пунктів вакцинації, кімнат зберігання лікарських засобів у лікарнях або поліклініках, кімнат зберігання харчових продуктів ресторанів, кафе, тобто там, де треба контролювати від однієї до декількох точок у межах одного приміщення
- Логери легко та просто розміщуються і знімаються за рахунок магнітного кріплення, систему легко перенести до іншого об’єкту, у випадку необхідності.
- Простий монтаж, який може бути виконаний особисто користувачем.
- Бездротову систему можна використовувати для картування обладнання та приміщення (пошук критичних точок).
Недоліки бездротової системи моніторингу:
- Радіосигнал від логера може бути заблокований зовнішніми перешкодами (палетами з товаром, стіной, тощо) або радіоперешкодами в ефірі.
- Залежність витрати заряду батарейки від періоду опитування перетворювача (чим частіше, тим скоріше сяде батарейка).
- Практичний період опитування логера – не частіше 1 разу у хвилину, рекомендований – 1 раз у 5 або 10 хвилин.
- Необхідність оплачувати щомісячну абонплату за доступ до хмарного програмного забезпечення ColdChainCloud та за мобільний Інтернет.
ОСОБЛИВОСТІ РОЗМІЩЕННЯ ЛОГЕРІВ В ХОЛОДИЛЬНИКАХ
Для контролю температури повітря в холодильниках (морозильних камерах, холодильних ларях, кліматичних камерах) використовуються одно- та двоканальні GSM та WIFI логери температури. Сам логер розміщується на корпусі холодильника за допомогою магнітного кріплення. Всередину камери холодильника заводиться один або два дротових зовнішніх термоперетворювачів. Кабель заводиться або через технологічний отвір в холодильнику (якщо таке мається), або через двері (постачається спеціальний термоперетворювач з перехідником на плоский кабель, щоб при зачинених дверях у місці заходу кабеля не утворювалась щілина). Якщо холодильник має дві камери з різними температурами, то використовується два зовнішніх термоперетворювачів, які підключаються до логера через два роз’єма М5 (модель DLT-20-2Pt). Для холодильних камер робиться отвір у сендвіч-панелі, з двох сторін встановлюється фланці з гермовведеннями, через які всередину кімнати заводиться дротовий зовнішній термоперетворювач.
Читайте також: