Cold Chain Cloud – це хмарна SCADA-система, яка вирішує два основних завдання:
- Перше – збір, моніторинг та зберігання в одному місці даних від великої кількості засобів вимірювальної техніки (логери, датчики, реєстратори тощо). Засоби вимірювальної техніки можуть взаємодіяти з Cold Chain Cloud за різними протоколами обміну даних і знаходитись в різних географічних точках;
- Друге – надання авторизованого доступу користувачем до даних вимірювань через веб-інтерфейс та відображення цих даних в зручному для користувача вигляді.
Cold Chain Cloud – це платформо-незалежна система. Користувач взаємодіє з Cold Chain Cloud через веб-браузер. При цьому користувачу не потрібно встановлювати на комп’ютер будь-яке додаткове програмне забезпечення.
Перевага Cold Chain Cloud полягає в тому, що програма побудована на клієнт-серверній архітектурі. Така архітектура дозволяє перенести частину навантаження з обробки даних з серверу на гаджет або комп’ютер клієнта, і таким чином збільшується продуктивність та надійність системи.
Серверна частина забезпечує з одного боку взаємодію через серверну API з засобами вимірювальної техніки (логери, датчики, реєстратори тощо). З іншого боку серверна частина через клієнтську АРІ взаємодіє з клієнтською частиною, даючи їй дані відносно запиту користувача. Таким чином основні функції серверної частини – це збір, первинна обробка, зберігання, резервування даних та надання даних для клієнтської частини.
Серверна частина є програмним забезпеченням, що написане на мовах програмування JavaScript (Node.Js) та C++. Серверна частина працює під управлінням OS Linux та розміщується на серверах в дата-центрі. Клієнтська частина є JavaScript (AngularJS) додатком, який автоматично завантажується у веб-браузер користувача і працює до моменту закриття вкладки з додатком. Клієнтський додаток надає інтерфейси для взаємодії користувача з даними у реальному часі, такі як: відображення у графічному вигляді архівних даних всіх приладів, перегляд графіків, архівів, логічних подій, аварій, різних віджетів, налаштування системи та інше.
Cold Chain Cloud надає користувачу гнучку систему розмежувань прав користувачів, котра попередньо налаштована адміністратором системи. Користувачів можна розділяти на різні групи з різними повноваженнями та ролями: адміністратори, оператори, користувачі тощо. В залежності від наданих прав, користувач може міняти або переглядати тільки доступні йому дані та прилади.
Онлайн дані, що отримані від різних приладів, можуть бути об’єднані в групу за загальними ознаками. По групам можна будувати графіки, звіти, таблиці, а також встановлювати межі спрацьовування тривог.
Система Cold Chain Cloud дозволяє користувачу моніторити та управляти приладами віддалено в режимі реального часу, відображати архіви даних, створювати графіки, таблиці, звіти за певні періоди часу, експортувати дані в PDF файл. В графіках можна міняти масштаб за вісями X та Y, додавати та видаляти додаткові вісі, налаштовувати вісі, налаштовувати колір, тип ліній тощо. На деталізований графік можна виводити як один вибраний параметр, так і групу параметрів. Над основною областю будування деталізованого графіку, реалізований віджет “тимчасова лінійка” з попереднім переглядом трендів графіків. Даний віджет дозволяє користувачу швидко та інтуїтивно зрозуміло позначати необхідний йому часовий відрізок для будування деталізованих графіків.
В Cold Chain Cloud реалізована гнучка система налаштувань аварійної сигналізації. Можна задавати межі спрацьовування тривог, а також налаштовувати користувачів, котрим здійснюється розсилання повідомлень про тривогу через Телеграм або будь-який інший інтернет-месенджер, або ж через електронну пошту. В залежності від наявності зв’язку з приладами, знаходження даних у нормальному, передаварійному чи аварійному стані, колір значень даних та колір груп змінюється в онлайн-режимі. Окрім цього, оператор, що підключений в онлайн-режимі, бачить миготливий значок аварії у верхній частині екрану, котрий перестає миготіти тільки після підтвердження (квитування) оператором доної тривоги.
Cold Chain Cloud забезпечує введення технологічного журналу, журналу дій користувачів і системного журналу. В технологічному журналі фіксується всі тривоги та збої в технологічному обладнанні. Там же фіксується реакція користувачів на тривоги: хто з користувачів і коли їх підтверджував (квитував). У журналі дій користувача записуються зміни налаштувань та конфігурацій програми Cold Chain Cloud, проектів, груп та даних, виконаних конкретними користувачами у конкретний час.
Cold Chain Cloud має можливість створювати мнемосхеми технологічних процесів у вигляді віджетів з активними елементами. Віджети дозволяють візуалізувати процес моніторингу та управління у реальному часі. Віджети – це опція, котра створюється під замовлення під конкретний технологічний процес і узгоджується з Замовником згідно його технічному завданню.
Дивіться також: